Koncert w Łomży

Koncert w Łomży - nagranie ze szkolenia
Czas trwania:
94 minuty
Cena:
10 zł
Kup bilet

Opis koncertu

Na stronach portalu www. 4lomza.pl został opublikowany artykuł red. Wojciecha Chamryka o naszym koncercie, który ( w części) dla Państwa publikujemy. Śpiewająca Rodzina w kościele Krzyża Świętego w Łomży. Rodzinny kwartet Kaczmarków zachwycił publiczność podczas niedzielnego koncertu w kościele Krzyża Świętego, odbywającego się w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża.

Śpiewacy wykonali program „Melodie świata“, złożony z operetkowych, musicalowych, neapolitańskich i rozrywkowych przebojów. Do udziału w ostatnim bisie zaprosili Jacka Szymańskiego, dzięki czemu aria „Usta milczą, dusza śpiewa“ z operetki Franza Lehára „Wesoła wdówka“ zabrzmiała na pięć głosów. – Zupełnie tego nie ustalaliśmy, ale dyrektor festiwalu musi być przygotowany na wszystko! – mówi Jacek Szymański. – Przyjechałem tu ze Stawisk, prosto z koncertu, nastawiając się na to, że będę tylko konferansjerem, ale kiedy trzeba było, zaśpiewałem! To już festiwalowa tradycja, że finałem jego pierwszej niedzieli jest koncert muzyki rozrywkowej na patio Centrum Katolickiego im. Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego.

Tym razem deszczowa aura wymusiła przeniesienie koncertu do wnętrza świątyni, ale dzięki temu mogło uczestniczyć w nim znacznie więcej, bo kilkuset słuchaczy. Przyszli posłuchać śpiewającej rodziny Kaczmarków: sopranistki Iwony, wieloletniej solistki Teatru Wielkiego w Łodzi, tenora Piotra, znanego z Teatru Muzycznego w Łodzi, solisty Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz ich utalentowanych synów-studentów, barytona Wojciecha oraz tenora Adama. – Trzy czy cztery lata temu przyszła do naszego ośrodka kultury jedna z częstych uczestniczek festiwalu i zapytała czy jesteśmy w stanie zorganizować koncert rodziny Kaczmarków, na który chętnie kupiłaby bilety – mówi Jarosław Chlewicki, dyrektor organizującego festiwal Regionalnego Ośrodka Kultury. – Trochę trzeba było na ten koncert poczekać, ale w końcu udało się i wszyscy zainteresowani mogli wejść za darmo – bardzo się cieszymy, że się odbywa, że jest ogromna publiczność i spełniliśmy małe życzenie: myślę, że ta pani jest dzisiaj na koncercie! – Dostaliśmy zaproszenie, oczywiście przyjęliśmy je i jesteśmy! – mówi Piotr Kaczmarek. – Zawsze jest taka lekka niepewność, jeśli gdzieś występujemy po raz pierwszy, jak zostaniemy przyjęci, ale cieszy nas każdy nowy koncert – dodaje Iwona Kaczmarek. – Nie szykujemy z takiej okazji niczego specjalnego – uzupełnia Piotr Kaczmarek. – Oczywiście jeśli gdzieś wracamy, to nigdy z takim samym programem, ale zawsze dajemy publiczności to, co mamy najlepszego! Wszystko zaczęło się od duetów z „Księżniczki czardasza“, słynnej operetki Imre Kálmána w wykonaniu rodziców oraz Śnić sen”, songu Don Kichota” z musicalu „Człowiek z La Manchy”, zaśpiewanego przez Wojciecha, po czym sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie. Młodsze pokolenie zachwyciło więc pięknymi interpretacjami neapolitańskich pieśni, w których szczególnie dobrze czuł się tenor genialny Adam. Blok przebojów, musicalowych i nie tylko, rozpoczęły i zakończyły duety, „Daj mi siebie” z „Upiora w operze” i „Amigos para siempre”, oba autorstwa Andrew Lloyda Webbera. Pomiędzy nimi zabrzmiały zaś takie evergreeny jak: „Strangers In The Night“, „My Way“, „Fly Me To The Moon“, „Last Waltz“ i „What A Wonderful World“, w których jako soliści kolejno prezentowali się wszyscy śpiewacy. Iwona, Piotr, Wojciech i Adam zaśpiewali też razem, wykonując, świetnie przyjętą przez, bardzo żywo reagującą od samego początku publiczność, tytułową wiązankę szlagierów z płyty „Najpiękniejsze melodie świata“, z popisowym „O sole mio“ na finał. Dlatego nie mogło zabraknąć bisów: kolejnej wiązanki, tym razem przebojów hiszpańskich oraz „Usta milczą, dusza śpiewa“ z udziałem Jacka Szymańskiego.                                                                          

red.  Wojciech Chamryk
4lomza.pl

Kup bilet

Bilet ważny 72h od daty zakupu.
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencję Artystyczną Śpiewająca Rodzina Kaczmarków – Piotr Kaczmarek, 95-040 Koluszki, ul. Konopnickiej 43, do celów prowadzenia sprawozdawczości finansowej. Dane są chronione zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j: Dz. U. z 2002r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Oświadczam, że wiem o moim prawie do wglądu i poprawiania moich danych osobowych.
Zobacz dlaczego warto kupić bilet na koncert
łatwe
oglądanie
szybkie
płatności
Najwyższa jakość nagrań
Słuchasz i oglądasz kiedy chcesz
Kim jesteśmy
Iwona Kaczmarek
sopran
Ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi. Solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, gdzie kreowała główne role w takich operach, jak „Aida”, „Tosca”, „Hrabina”, „Halka” czy „Trubadur”. Nie dzieli jednak muzyki na gatunki, czuje się równie doskonale w repertuarze operetkowym: „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”, „Księżniczka czardasza”, a nawet w musicalu. Rodzina w 2019 roku wydała płytę pt. „Najpiękniejsze melodie świata”.
więcej
Piotr Kaczmarek
tenor
Były pierwszy tenor Teatru Muzycznego  w Łodzi, przez wiele sezonów pierwszy solista Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Warszawie. Współpracuje z teatrami w całej Polsce, jak i poza jej granicami.
więcej
Wojciech Kaczmarek
baryton
Ma 20 lat. Niezwykła, dojrzała barwa męskiego głosu zaskakuje publiczność za każdym razem, gdy zaczyna śpiewać. Doskonale śpiewa zarówno klasykę, jak i popularne przeboje. Nie wyobraża sobie życia bez śpiewu. Wojciech  razem z bratem Adamem  w 2017 r. wydali dwie płyty: „Marzenia się spełniają” oraz „Najpiękniejsze pieśni neapolitańskie”. Studiuje na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Wokalno-Artystycznym.
więcej
Adam Kaczmarek/
tenor
Ma zaledwie 17 lat. Głos o jasnej, dźwięcznej, wspaniałej barwie, silny i czysty, budzi zachwyt. Popularność przyniósł mu udział w programie „Mam talent”, w którym wykonywał piosenkę „Delilah”, ale ze sceną zżył się od dziecka, a śpiew jest dla niego bardziej naturalną formą wypowiedzi niż słowo. Adam razem z bratem Wojciechem w 2017 r. wydali dwie płyty: „Marzenia się spełniają” oraz „Najpiękniejsze pieśni neapolitańskie”.
więcej