Koncert - Najpiękniejsze Polskie Kolędy

Koncert - Najpiękniejsze Polskie Kolędy - nagranie ze szkolenia
Czas trwania:
45
Cena:
8 zł
Kup bilet

Opis koncertu

Kolęda jako forma muzyczna przez wieki nosiła różne nazwy: rotuły, symfonie, potem – pieśni, piosneczki, kantyki, pastorałki, czyli kolędy, które należało śpiewa  w domach. Pierwsze ślady kolęd na ziemiach polskich można spotka już przed XV.  Za najstarszą uważa się „Zdrów bądź królu anielski” z 1424 r. W wiekach XVII i XVIII zaczęła rozwija  się oryginalna polska twórczość kolędowa.

W początkach XVII w. powstaje kolęda „W żłobie leży”  będąca najprawdopodobniej dziełem słynnego kaznodziei królewskiego Piotra Skargi, który napisał do niej tekst. Wiek XVII i początek XVIII to złoty okres polskiej kolędy, w tym czasie ulega ona spolonizowaniu poprzez wprowadzenie rodzimych melodii, lokalnego kolorytu, wątków ludowych.  

Z XVIII w. pochodzą dobrze znane i śpiewane również dzisiaj kolędy: „Jezus Malusieńki”, „Gdy śliczna panna syna kołysała”, „Bóg się rodzi „ W XIX w. powstaje najpopularniejszy zbiór polskich kolęd, autorstwa ks. Michała Marcina Mioduszewskiego, z podziałem na pieśni kościelne i domowe kolędy i pastorałki. W XIX  i XX w. pojawiają się w kolędach wątki patriotyczne i elementy martyrologii narodowej. Polskie obchody świąt Bożego Narodzenia, choć dzisiaj różnią się od tych w dawnych wiekach, nadal świadczą o bogactwie tradycji i sprawiają, że to bodaj najpiękniejszy okres w całym roku.

Wśród polskich artystów gwiazd operowych, którzy posiadają w swej dyskografii albumy kolędowe, należą: Teresa Żylis-Gara,  Bernard Ładysz, Wiesław Ochman, a dzisiaj do mich dołącza Śpiewająca Rodzina Kaczmarek z przepięknym albumem „Najpiękniejsze polskie kolędy”.

Kup bilet

Bilet ważny 72h od daty zakupu.
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Agencję Artystyczną Śpiewająca Rodzina Kaczmarków – Piotr Kaczmarek, 95-040 Koluszki, ul. Konopnickiej 43, do celów prowadzenia sprawozdawczości finansowej. Dane są chronione zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j: Dz. U. z 2002r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Oświadczam, że wiem o moim prawie do wglądu i poprawiania moich danych osobowych.
Zobacz dlaczego warto kupić bilet na koncert
łatwe
oglądanie
szybkie
płatności
Najwyższa jakość nagrań
Słuchasz i oglądasz kiedy chcesz
Kim jesteśmy
Iwona Kaczmarek
sopran
Ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi. Solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, gdzie kreowała główne role w takich operach, jak „Aida”, „Tosca”, „Hrabina”, „Halka” czy „Trubadur”. Nie dzieli jednak muzyki na gatunki, czuje się równie doskonale w repertuarze operetkowym: „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”, „Księżniczka czardasza”, a nawet w musicalu. Rodzina w 2019 roku wydała płytę pt. „Najpiękniejsze melodie świata”.
więcej
Piotr Kaczmarek
tenor
Były pierwszy tenor Teatru Muzycznego  w Łodzi, przez wiele sezonów pierwszy solista Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Warszawie. Współpracuje z teatrami w całej Polsce, jak i poza jej granicami.
więcej
Wojciech Kaczmarek
baryton
Ma 20 lat. Niezwykła, dojrzała barwa męskiego głosu zaskakuje publiczność za każdym razem, gdy zaczyna śpiewać. Doskonale śpiewa zarówno klasykę, jak i popularne przeboje. Nie wyobraża sobie życia bez śpiewu. Wojciech  razem z bratem Adamem  w 2017 r. wydali dwie płyty: „Marzenia się spełniają” oraz „Najpiękniejsze pieśni neapolitańskie”. Studiuje na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Wokalno-Artystycznym.
więcej
Adam Kaczmarek/
tenor
Ma zaledwie 17 lat. Głos o jasnej, dźwięcznej, wspaniałej barwie, silny i czysty, budzi zachwyt. Popularność przyniósł mu udział w programie „Mam talent”, w którym wykonywał piosenkę „Delilah”, ale ze sceną zżył się od dziecka, a śpiew jest dla niego bardziej naturalną formą wypowiedzi niż słowo. Adam razem z bratem Wojciechem w 2017 r. wydali dwie płyty: „Marzenia się spełniają” oraz „Najpiękniejsze pieśni neapolitańskie”.
więcej